Обмін досвідом. 5 клас.



                                    Конспекти до уроків. 5 – кл.
Фото та відео матеріали пропоную обирати самостійно, 
                                  на власний розсуд.
 

Тема: Колір і фарби. Художні техніки.



Завдання: акварельний живопис.Вивчення акварельної техніки.

                 Виконання вправ:

                 нанесення мазків широкиш пензлем, дрібні мазки,

                 накладання мазків один на одного після висихання (метод лесування).

Навчальна мета: ознайомити з технікою акварельного живопису,

                             «метод    лесування».

                             розвивати вміння сприймати колір,навички

                             змішування фарб;

                             виховувати естетичний смак,охайність при

                             роботі з фарбами.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання:Відеослайди "Акварелі" Т. Г. Шевченка., акварельні фарби,пензлики            
                       різних  номерів, графітовий олівець,осінні листя гарного забарвлення, 
                       таблиці основних та по хідних  кольорів, таблиця змішування кольорів.

                       забарвлення,  альбом, словник для запису термінів. Папір для акварелі.

                                               Хід уроку.

1. Організація класу.

2.Актуалізація опорних знань.

  -назвати основні кольори

  -----------похідні кольори

-         скажіть формулу утворення оранжевого кольору

-         ------------------------------------зеленого кольору

-         ------------------------------------фіолетового кольору

-         назвати холдні кольори

-         ----------теплі   кольори

-         ----------ахроматичні кольори

-         ----------хроматичні кольори

-         ----------кольори спектру (кольори веселки).

-         Що таке живопис?



3. Мотивація навчальної діяльності.

   -Художники найуважніші та найспостережливі люди,глядачі того,що нас оточує.

 Вони вміють помічати найменші зміни в природі, вони захоплюються нею,пізнають її та відображають у своїх творах за допомогою спеціальних художніх прийомів. Одним із таких художників був і Т. Г.Шевченко, Його роботи виконано майстерно із використанням різних акварельних технік, прийомів, з якими ми сьогодні познайомимось та випробуемо їх в своїй праактиці. Тільки спочатку переглянемо відеослайди. Пропоную до вашої уваги переглянути акварелі Т.Г. Шевченка.



4.Перегляд відеослайдів, «Акварелі Т. Г. Шевченка»



5. Оголошення теми та мети уроку.

  -Діти, що ж таке колір? (слухаємо різні варіанти відповідей)



-Колір-це невідємна ознака будь-якого предмета. Колір враховується у всіх сферах людської діяльності.

-Існують різні техніки роботи аквареллю:

  -Сьогодні на уроці ми навчимось виконувати роботи методом  лесирування.
 «по-сухому» - використовують ,якщо потрібно чітко передати форму предмета або виконати його дрібні деталі,«по-вологому» - допомогає досягнути мякості контурів,тонових переходів.Техніку акварельного живопису «по-вологому називають ще- «Ала-прима», за допомогою якої можна виконати картину або її фрагмент за один сеанс до висихання фарб, швидкими мазками.

   -Лесирування- це багато шарове нанесення фарб(накладання один на одний кольорів).


6.ФІЗИЧНА ХВИЛИНКА

7. Педагогічний малюнок.

8. Підготовчі вправи.

  - діти тренуються проводити широкі та тонкі лінії, наносити мазки широким пензлем

методом лесирування .

9. Демонстрація дитячих робіт. Акварелі виконанні учнями, попередіх років.



10.Практична робота. Обов'язково дати назву своїй роботі.

  Виконання малюнка  «Осінній лист» з використанням прийомів «по-сухому»,

«по-вологому»(Ала-прима),лесирування.

-під час практичної роботи допомогаю дітям порадами, попереджую помилки, даю вказівки. Щодо правильного виконання роботи.


   11. Підсумок уроку. Виставка, аналіз, захист робіт. ( використання методу - "Відкритий мікрофон") та оцінення робіт. Враховувати роботу учнів  на протязі всього уроку.


  12..Домашне завдання. Прочитати записи в словнику,спостерігати за змінами в природі

(забарвлення листя на деревах,кущах). Проспостерігати світанок, захід сонця, похмурий та ясний день.




                             План-конспект до уроку  у 5  кл.       

Тема: Декоративно-прикладне мистецтво. Орнамент (геометричний,    

                                        рослинний,зооморфний).


Завдання: сприймання творів мистецтва, огляд виставки,обговорення    
                 виробів  ДПМ.,запис у словнику нових термінів.
Навчальна мета: дати поняття про декоративно-прикладне мистецтво як    
                          художню творчість і виготовлення мистецьких    виробів.     Вивчити види орнаментів,(експрес завдання на виконання орнаментів).
Розвиваюча мета: розвивати естетине почуття до прекрасного, до мистецтва.
Виховна мета: виховувати інтерес до виробів ДПМ, до технології          виготовлення  предметів побуту та їхнього оздоблення.
Обладнання до уроку: Використання ТЗН-презентація «Гончарство»,                  «Рушники»,таблиці з декоративно-прикладного мистецтва, вироби    ДПМ (виставка творів ДПМ.),словник для запису термінів, листки-шаблони для виконання орнаментів учнями, кросворд для підсумку уроку.
Тип уроку:  Комбінований                                                   
                                                   Хід уроку.
1. Організація класу до уроку.
 2. Актуалізація опорних знань.
    - Назвати види образотворчого мистецтва.
(архітектура, дизайн, скульптура, графіка, живопис, декоративно-прикладне мистецтво).
3. Оголошення теми та мети уроку
4. Мотивація навчальної діяльності.
    Людина здавна прагнула прикрасити свій побут. З цією метою на тканину наносили вишиті узори,кераміку оздоблювали різними орнаментами та зображеннями, металеві  вироби відливали в фігурних формах,покривали карбуванням.
     Народні ремесла зачаровують своєю дивовижною простотою,мудрістю, доцільністю використання матеріалів,які часто зусрічаємопоряд у повсякденному житті. Це дерево, глина,каміння,метал,скло,сухі трави,природні фарбники тощо. Технології виготовлення прості та раціональні.
     Обовязковою умомою належності твору до декоративно-прикладного мистецтва є нерозривний художній звязок художньо-образного оформлення предмета та його функції
в побуті.
5. Вивчення нового матеріалу.
 Декоративно-прикладне мистецтво- це вид образотворчого мистецтва головною сутністю якого є створення художніх виробів, що мають практичне призначення в побуті.
5.1.Сприймання творів мистецтва,огляд виставки ДПМ та їх обговорення, призначення предметів побуту.
 Види декоративно-прикладного мистецттва -кераміка, декоративний розпис, килимарство, обробка дерева,обробка металу, аплікація з різноманітного матеріалу (витинанка,флористика)
народна іграшка, вишивка, гончарство, паперопластика, писанкарство, ткацтво, декоративний живопис.
Розповідь супроводжую демотстрацією виробів та наочними таблицями.
5.2.Використовую електрону презентацію «Світ гончарства», «Рушники».
 5.3. Види орнаменту:
-         геометричний- зображення геометричних фігур;
-         рослиний- стилізоване зображення природних форм, рослиних мотивів,
-         зооморфні-зображення  стилізованої форми представників тваринного та рослинного світу.
-         Змішаний- може складатися з будь яких вище зазначених елементів.
-         Стрічковий;
-         сітчастий;
-         орнамент у колі.
Супровід демонстраційним матеріалом (зразки орнаментів)
 5.Словникова робота.
Всі терміни записуємо у словник.
 6.Практична робота.
Всі учні виконують стрічковий орнамент у листку –шаблоні . Вид орнаменту обирають самостійно( зооморфний, рослинний,геометричний,змішаний)
7. Закріплення вивченного на уроці.Підсумок уроку.( Оцінення)
  -Що таке ДПМ ?,
Зараз  ми з вами розгадаемо кросворд і таким чином пригадаємо про що саме ми розмовляли на сьогоднішньому уроці.
  Використовую додаток.
8. Домашне завдання.
  Повторити записи у словнику,тренуватися визначати види орнаментів при спостереженні за предметами побуту. Підготувати до наступного уроку :
ножиці, кольоровий папір,клей, альбом, графітовий олівець.





                                               Конспект   уроку 5 класах.

Тема: Композиція. Засоби виразності композиції : формат, ритм, виявлення головного, сюжет. Ритм у композиції .



  

Мета:Дати поняття про композицію та засоби виразності: формат, ритм,  виявлення головного,сюжет, вивчити ритм в образотворчому мистецтві.


           Розвивати асоціативно-образне мислення, фантазію, уяву.
           Виховувати інтерес до творчої діяльності,навколишнього середовища,
           уміння відчувати і бачити навколишню красу.

Завдання :розгляд композицій різних за виконанням та сюжетом. Прослухати музичні твори різних ритмів (вальс,галоп,марш тощо), відтворити ритм музичного твору або улюбленої пісеньки за допомогою різних ліній,плям тощо.
Тип уроку :комбінований.
Обладнання :репродукії картин художників імпресіоністів ст. підручника 48-49,52-53, дитячі роботи, аудіозапис музичного твору П. Чайковського «Лускунчик», Йохан Штраус «Вальс»,гафічні матеріали.
                                             Хід уроку.
1. Привітання до класу ,оголошення теми та мети уроку.

2. Актуалізація опорних знань.
     -назвати види образотворчого мистецтва.
     -що таке графіка?
     -назвати засоби виразності графіки.
     -назвати графічні матеріали.
3. Мотивація навчальної діяльності.
-Образотворче мистецтво та музичне завжди йдуть поруч, це особливо помітно  в творчості Мікалюоса Константинаса (1875-1911) де музика і живопис гармонійно поєднались.Своєрідне поєднання музики і живопису проглядається  в певній умовності, витонченості коьорових сполуень .Вони
наче мерехтять і сяють у неповторній художній мові. Ритм ліній та сполуче-
ння кольорів виражають містичні, таємничі сили,які ніби керують світом.

-розгляд репродукцій картин художника.

4.Вивчення нового матеріалу.
 -Композиція (абстрактний малюнок)-це поєднання різноманітних форм та ліній, що виражає певні відчуття чи настрій, пошук гармонійної  взаємодії його частин. В композиції плями,  лінії,  штрихи їх форма, колір, тон та розмір і є засобами виразності.

- сюжет- це закладення в композицію головної ідеї,задуму  твору.

-Ритм в образотворчому мистецтві можна порівняти з ритмом у музичному мистецтві, тільки на відміну від другого – це повторення однакових візерунків, геом.форм, л  іній,  плям, тощо.....

5. Музична, фізична хвилинка.

6. Практична робота.
   -слухання класичних творів та їх аналіз.
   -підготовчі вправи (виконання різних ліній, плям, тощо...)
   -виконання композиції до музичних,класичних творів .
Під час виконання учнями практичної роботи допомогаю порадами, даю методичні вказівки,рекомендації.

 7.Підсумок уроку.Оцінення робіт.

 8. Домашнє завдання.
 -Прочитати с підручника ст.48-53. та 126-129. Прочитати записи условнику.




                               План-конспект до уроку 5  кл.

Тема: Декоративна композиція. Вітраж, розпис на склі.

Мета:Повторити про засоби виразності:.контраст, композиція і колорит.
          Дати визначення  «цілісність», «вітраж» . Ознайомити з мистецтвом вітражу та роз-
          писом на склі.
          Розвивати почуття гармонії, колориту.
          Виховувати  інтерес до пізнання мистецтва.
Завдання: Розгляд творів митців, використовуючи засоби виразності: контраст,  компози-
          ція та колорит.Виконати ескіз розпису на папері (гуаш).
Обладнання: роботи митців вітражу та дитячі роботи, зразки різноманітних розписів.
Тип уроку: комбінований.
                                               Хід уроку.
1. Організація класу та оголошення тем та мети уроку.
2. Актуалізація опорних знань. Повторення.
   - Що є засобом виразності живопису?
   - Що ми називаємо кольором?
   - Перефразуйте визначення  «колорит».
   - Наведіть приклиди контрастних кольорів.
   - Як іншими словами можна сказати про гармонійне та цілісне розташування образів, форм у будь-якому творі.
3. Мотивація навчальної діяльності.
   -Як вам уже відомо декоративно прикладне мистецтво це створкння ужиткових та побутових предметів, що вирізняються декоративною образністю.
  Бесіба з учнями про створення ужиткових та побутових предметів, про сворення та оформлення  хатнього простору.
На сьогоднішньому уроці ми ознайомимось ще з одним способом оформлення та прикращання кімнатного простору.
4. Вивчення нового матеріалу.
  Ви вже знайомі із різноманітними видами розписів назвіть їх .
  Є також розпис на склі ,який може здійснюватись у різні способи.
Один з видів розпису на склі називається вітражем (не справжній, імітація).
Вітраж- (від французької мови вставляння шибок)- це твір декоративного мистецтва,
Виконаний із різнокольорового скла, призначений для заповнення віконного прорізу в архітектурній забудові та розрахований на наскрізне освітлення. Вітражі були широко розповсюджені в готичних соборах 13-15 ст.
5. Підготовча робота .
  -Розгляд вітражів.
  - Аналіз робіт , особливо звертати увагу на цілісність творів.
  - Самостійно дати визначення «цілісності».
 6.Практична робота.
-Виконати єскіз вітражу для своєї кімнати на папері (гуаш).
 7. Підсумок уроку.
  Аналіз та оцінення робіт враховуючи роботу учнів на протязі уроку.
 8. Домашне завдання.
Повторити про анімалістичний жанр, спостерігати за тваринами. Принести пластилін, прилади для роботи з пластиліном








 

Немає коментарів:

Дописати коментар

На платформі Blogger.