Обмін досвідом. 7 клас.



                                        План-конспект до урку № 14. 7  кл.

Тема: Дизайн як вид діяльності. Взаємозвязок  з образотворчим мистецтвом

               та застосування дизайнерської діяльності  у повсякденному житті.


Мета: дати поняття про дизайн, взаємозвязок  з образотворчим мистецтвом

          та його використання у повсякденному житті;

          способи  виготовлення   предмета,

          та його художньо-образної   характеристики;

          усвідмлення критеріїв, за якими предмет

           можна віднести до дизайнерських розроблень.

Завдання: сприймання творів дизайнерської діяльності. Виконання ескізу

           новорічних масок, та можлих аксесуарів, костюмів.

Обладнання до уроку: альбом,графітовий олівець, кольорові олівці,

          відеоряд дизайнерських  робіт (капелюхи, маски різного призначення).

          Відео- презентація з покроковим  виконанням масок

          (розробка вчителя).

          Дизайнерська робота вчителя – новорічна, карнавальна  маска,

          дитячі   роботи (маски).

                                               Хід уроку.

1.Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку.

2.Актуалізація опорних знань.

   Бесіда.

   На уроках трудового навчання та образотворчого мистецтва ви знайомились із поняттям  « дизайн». Дайте розяснення цьому поняттю.

   Яку роль відіграє художник у виробництві предметів, речей які нас оточують?

3.Мотивація навчальної діяльності.

  Існують різні види дизайну:  дизайн предметного світу; оточуючого простору (інтер’єр); малих форм (сувеніри,  значки); дизайн графіка (розробка книжок, марок, вітальних листівок,пакувальних коробок);  дизайн- конструювання побутових речей; ландшафтний дизайн; дизайн одягу та різних аксесуарів до нього.

   Сьогодні на  уроці ми будемо розмовляти про дизайн предметного світу,а

 конкретно про дизайн карнавальніх масок  та аксесуарів до нього.

4. Вивчення нового матеріалу.

  Дизайн в перекладі з англійської мови означає «проект», «ескіз», «малюнок»-художнє конструювання зручних і красивих предметів на основі наукових і єстетичних даних, з викоистанням такої науки як «біоніка»-це знання про конструкції форми , принципи і процеси живої природи.

  Дизайнер – художник- конструктор,фахівець з дизайну.

Будь- який дизайнер насамперед повинен бути художником, тому , що перший етап роботи дизайнера –це створення ескізу,ескіз створюеться до будь чого: до інтереру кімнати, ландшафту, будинку, до побутових речей, меблів, одягу та аксесуарів до нього, тощо.

   Робота може називатись дизайнерською тільки якщо вона неповторна, не містить плагіату, враховується творчість, кретивність, відповідність до її призначення, неповторність у всіх значеннях цього виробу. Дуже важливо, щоб робота була функціональною, зручною у використанні.

5. Практична робота.

  Ми з вами сьогодні теж розпочнемо велику дизайнерську роботу з виготовлення карнавальних масок але спочатку переглянемо роботи справжніх майстрів своєї справи.

А) Перегляд  відеоряду  масок. Під час перегляду відеослайдів дати назву образам та та обгрунтувати її.



   




Б) Огляд виставки дитячих карнавальних масок в класі.(Аналіз, характе- ристика  побаченого та міркування про способи виготовлення робіт).
В) Виконання  ескізу до власної дизайнерської роботи .

     Використовую відео презентацію з покроковим виконанням.

     (Ви можете її перглянути  в рубриці «Робота на канікулах»)

1.     Спочатку треба визначитись із  персонажем до якого буде створена    маска.

2.     Продумати колорит маски відповідно до персонажу та її багатофункціональність для широкого її використання.

3.     Виготовлення ескізу.

     Техніка безпеки роботи з ножицями.

      Нагадати дітям про правильну передачу ножиць.

4.     Продумати  оздоблення масок. Гармонійне використання  оздоблюючих матервалів.

5.      

6. Підсумок уроку.

- Фронтальне опитування стосовно нового матеріалу.

7. Домашне завдання.

 Завершити ескіз, принести його на наступний урок. Продумати оздоблення маски,         принести  необхідні матеріали для завершення вашої  роботи.




Немає коментарів:

Дописати коментар

На платформі Blogger.