вівторок, 3 листопада 2020 р.

8 А,Б,В,Г, класи 04.11.20-06.11.20

 


 

Тема: Романська архітектура.

Мета:

навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів, ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів, художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;

розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного, звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;

виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до народних традицій, до живопису.


Хід уроку

-      Пригадайте, що вам відомо

про лицарство.

4.Розкриття теми уроку.

Важка безмовність — так лаконічно схарактеризував скульптор Огюст Роденроманський стиль, що панував у середньовічній Європі. І не дивно, адже цей стиль набув поширення саме в архітектурі (його назва підкреслює зв’язок зодчества із давньоримськими традиціями).

Для початку романської доби характерне бурхливе будівництво. Провідними типами споруд стають собори, монастирі й замки, які створювали для потреб церкви та лицарства. І релігійні, і світські споруди нагадували неприступні фортеці. Оборонні й монастирські комплекси захищали зубчасті мури з високими вежами (головну називали донжон). Романська архітектура вирізнялася монументальністю, простотою і суворістю геометричних форм (паралелепіпед, циліндр, конус, піраміда), лаконічністю зовнішнього декору. Фасад споруди та її портал (вхід) прикрашали рельєфами. Вузькі вікна-бійниці на масивних стінах обрамляли арками. У церковному будівництві панували базиліки, що зводили за зразком римських світських споруд. (продовження с.47)

З ІСТОРІЇ ШЕДЕВРА (с.48-49)

5. Творча робота.

Варіант 1. Створи ескіз герба своєї школи або міста (кольоровий пащр ножиці, клей).

Варіант 2. Зобрази середньовічний замок-фортецю в романському стилі (графітні, кольорові олівці, вугіль, сангіна; тонований папір). с.54

6. Підсумки уроку, оцінювання .

-      Що нового ви дізналися на уроці?

-      Яка романська архітектурна споруда вас найбільше вразила. Чому? !

-      Назвіть ознаки романського стилю в базиліках.

-      Схарактеризуйте особливості середньовічних романських замків.

-      Чи сподобався вам урок?  Чим саме?

-      Як ви гадаєте цілі, які були поставлені на початку уроку були виконані?


 


Немає коментарів:

Дописати коментар

На платформі Blogger.